niedziela, 22 listopada 2015

Zoom na brwi

Cześć! Dzisiaj będzie sporo informacji i ciekawostek o brwiach. Są one przecież bardzo ważne na naszej twarzy. Stanowią oprawę dla naszych oczu, twarzy dodają charakteru, wyostrzają nasze spojrzenie, potrafią również zmniejszyć optycznie nasz nos lub nadać odpowiednie proporcje całej naszej twarzy. Ale żeby to wszystko było możliwe muszą być odpowiednio wyregulowane, co nie do końca jest taką prostą sprawą.

Jak regulować brwi?

Na początek zdjęcie, które pokazuje w jaki sposób powinnyśmy wyznaczać granice brwiom.

regulacja brwi, odpowiedni kształt

Musimy także pamiętać, że brew powinna być najgrubsza przy wewnętrznym kąciku oka, a najcieńsza przy zewnętrznym. Przy czym jej grubość powinna zmniejszać się stopniowo przez całą jej długość.
Punkt załamania brwi powinien przypadać na 2/3 długości, ale pamiętajmy że nie u wszystkich z nas będzie on widoczny. Ważne jest abyśmy pilnowały naszego naturalnego kształtu. A u części z nas brwi będą bardzo łukowate, bez załamania. Uważajmy też, aby nasza brew nie była zbyt cienka, bo takie już dawno wyszły z mody, ani za gruba, bo też nie będzie to dobrze wyglądało.
Oczywiście nie musimy ich regulować własnoręcznie, możemy udać się do kosmetyczki.

Jaki kształt powinny mieć brwi?

Poniżej ilustracja jaki kształt powinien przybierać nasz łuk brwiowy ze względu na kształt naszej twarzy. Jednak to tylko schematy. Nie zawsze uda nam się wpasować w nie. W praktyce może to trochę inaczej wyglądać i nie zawsze uda nam się zmienić kształt naszych brwi w radykalny sposób. Ale miejmy na uwadze chociaż to, do czego powinnyśmy dążyć. Teraz trochę o kosmetykach do stylizacji brwi. Możemy wybierać między przeróżnymi produktami: tuszami, kredkami, cienie, woskami, żelami. Co dla kogo? Myślę, że to kwestia gustu, ale też dużo zależy od stanu naszych naturalnych brwi. Jeśli jesteśmy posiadaczkami gęstych pięknych brwi wystarczy nam czasem tylko regulacja i szczoteczka do przeczesania, ewentualnie żel do utrwalenia. Natomiast jeśli nasze brwi są mało widoczne, cienkie i mają ubytki, będziemy miały trochę inne zapotrzebowanie na kosmetyki. Przyda się coś do wypełnienia i do nadania konturu. Niestety w tym przypadku makijaż brwi już nie jest taki łatwy i szybki. Wiem o tym z własnego doświadczenia... Do stylizacji swoich brwi, widocznych na zdjęciach, użyłam dwóch produktów: brązowej kredki oraz wosku.

Na koniec krótka recenzja wosku modelującego brwi Bell HYPOAllergenic.

 

Co mówi producent? 

"Koryguje kształt brwi, podkreśla i wzmacnia ich naturalny kolor. Trwały, wodoodporny. Forma praktycznego sztyftu ułatwia aplikację."

Jak jest w praktyce? 

Ze wszystkim się zgodzę, oprócz tej wodoodporności... Ogólnie jestem zadowolona z zakupu tego produktu. Spełnia moje oczekiwania. A kupiłam go w promocji w Rossmannie za 8,99 zł. 


wosk modelujący brwi Bell HypoAllergenic


Jeśli natomiast męczy nas codzienny makijaż brwi, możemy sobie ułatwić sprawę farbując brwi henną:


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. z Bell dostępne są tylko dwa odcienie brązu;)

   Usuń
 2. Ja mam dwie różne brwi. Nie jest to wielka różnica ale jednak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy Twój post zmusza mnie do olejnych ,,wycieczek" do Rossmana :D Bardzo fajne produkty, na punkcie brwi mam akurat obsesję, że tak powiem :) Więc siłą rzeczy - czuję się zmuszona wypróbować ten wosk :) Świetny post :*

  Zapraszam do mnie - http://callmeanthony.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za komentarze. Postaram się odwdzięczyć tym samym.

♥ Każde odwiedziny są dla mnie powodem do uśmiechu. Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz na dłużej.