sobota, 14 maja 2016

Odmładzający masaż dla wszystkich! Ja stawiam! ㋡

Okazuje się, że sam masaż twarzy może zapewnić skórze młody i zdrowy wygląd. W zależności od rodzaju pobudza krążenie krwi, wzmacnia mięśnie, poprawia napięcie skóry. Masaże twarzy są szczególnie popularne w Japonii oraz Korei Południowej. Wiele osób twierdzi, że działają lepiej niż najdroższy krem. Co raz więcej osób odwiedza w tym celu kosmetyczki. Są to dosyć drogie zabiegi. Tym czasem, same możemy sobie zafundować taki masaż w domu.


Bardzo modny wśród blogerek urodowych jest masaż autorstwa japońskiej wizażystki - Yukuko Tanaki, który spłyca zmarszczki, redukuje opuchliznę, wyszczupla i poprawia owal, ogólnie napina całą skórę twarzy. Niżej wstawiam filmiki z Youtube z instrukcjami.


Taki masaż trwa dosyć długo, jednak są sposoby aby w prosty sposób masaże włączyć do naszej codziennej pielęgnacji. Jak? Przy demakijażu twarzy, przy aplikacji kremów, olejków itp. Masaż taki będzie poprawiał stan naszej skóry, ale dodatkowo wzmocni działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. 

Najprostszą techniką jest wykonywanie palcem wskazującym i środkowym małych kółek na skórze zgodnie z przebiegiem mięśni - w kierunku od środka twarzy na zewnątrz i lekko ku górze. Czoło masujemy od linii między brwiami przesuwając palce jednoczenie do góry i ku skroniom. Masaż wokół oczu zaczynamy od kącika wewnętrznego, przez górną powiekę do kącika zewnętrznego i przez dolną powiekę wracamy do kącika wewnętrznego.

Po za tymi masażami jest wiele innych. Popularna jest również joga twarzy. A w zakładce do pobrania możecie zobaczyć jak schematycznie wygląda profesjonalny masaż kosmetyczny. Jest on trochę bardziej skomplikowany niestety. Składa się na niego 6 podstawowych ruchów masażu:
 1. Głaskanie - to ruch z uciskiem o różnej intensywności. Od głaskania zawsze zaczynamy masaż i na głaskaniu go kończymy. Nie będzie też błędem, jeśli zastąpimy głaskaniem inny ruch, jeśli w trakcie masażu go zapomnimy :)
 2. Rozcieranie - ze względu na charakterystyczny sposób jego wykonywania, nie można go pomylić. Wykonywany jest jednym lub kilkoma palcami albo piąstkami. Możemy też zastosować nałożone  na siebie dłonie brzeg dłoni lub kostki palców. Ruchy "mielące" charakteryzuje pionowy ucisk na tkankę podskórną, łączną, mięśniową i żylną. Rozcieranie ma działanie głębokie.
 3. Ugniatanie - to ruch rozluźniający, wspomagający usuwanie złogów. Ręka masująca mocno uciska skórę. Do ruchu pionowego dochodzi ściskanie mięśnia między palcami wzdłuż włókien mięśniowych. Wyróżniamy dwa warianty ugniatania: powierzchniowe i głębokie. Ruchy pochodne powstają dzięki różnemu ułożeniu palców, kciuka lub całej ręki.
 4. Oklepywanie - polega na szybko następujących po sobie uderzeniach skóry palcami lub otwartą dłonią. Ten ruch ma kilka wariantów. Działa stymulująco na włókna nerwowe i powoduje szybkie i częste skurcze mięśni. Ma pobudzające działanie na tętnice, poprawia ukrwienie.
 5. Wibracja - polega na wprawieniu ręki w drganie, zaczynające się od przedramienia, przenoszące się na dłoń a stamtąd na masowaną część twarzy czy dekoltu.
 6. Ruchy uspokajające - lekkie głaskanie i ugniatanie.
 
A w internecie znajdziecie jeszcze wiele innych technik - jeśli jesteście zainteresowane... Mi się podoba masaż Tanaki i jeśli czas pozwoli to będę go sobie robić. 

A co Wy myślicie o masażach twarzy? Próbowałyście? A może któraś z Was miała okazję spróbować masażu u kosmetyczki? ;)
przy każdej aplikacji kremu, zmywaniu makijażu, pielęgnacji skóry twarzy. Masaż twarzy nie tylko usprawnia wchłanianie się kosmetyków, ale również pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/masaz-twarzy-jak-zrobic-przeciwzmarszczkowy-ujedrniajacy-masaz-twarzy_43248.html

Najprostsza technika to wykonywanie palcem wskazującym (lub także środkowym) małych kółeczek na skórze zgodnie z przebiegiem mięśni – w kierunku od środka twarzy na zewnątrz i lekko ku górze.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/masaz-twarzy-jak-zrobic-przeciwzmarszczkowy-ujedrniajacy-masaz-twarzy_43248.html


2 komentarze:

 1. Zawsze masuję sobie twarz podczas demakijażu nie wiedziałam o odmładzających technikach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czasami funduję swojej skórze taki masaż ;)

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za komentarze. Postaram się odwdzięczyć tym samym.

♥ Każde odwiedziny są dla mnie powodem do uśmiechu. Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz na dłużej.